Remigiusz Mróz urodził się w Opolu dnia 15 stycznia 1987 roku. Z zawodu jest prawnikiem. Doświadczenie zdobyte w zawodzie i na studiach często pokazuje w swoich książkach, jak choćby w serii o Joannie Chyłce. Główna bohaterka jest prawniczką i często podejmuje się spraw, które są trudne do rozstrzygnięcia. Mróz książki wydaje głównie pod swoim nazwiskiem, ale zdarzyło mu się napisać także kilka jako Ove Løgmansbø.

Ukończona szkoła

Remigiusz Mróz jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Po szkole średniej zamieszkał w stolicy Polski, gdzie dostał się na studia w Akademii Leona Koźmińskiego na wydziale prawa. Jego skrupulatność i właściwe podejście do wykonywanych obowiązków sprawiły, że został wyróżniającym się studentem. Remigiusz Mróz został doktorem nauk prawnych w 2015 roku, kiedy to pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka napisał rozprawę pt.: “Cyfryzacja sfery władztwa publicznego”. Dzięki studiom mógł wziąć udział i zostać laureatem konkursu “Polska Cyfrowa 2020+” zorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. 

Pisarska pasja

Remigiusz Mróz pisze książki od 2013 roku. Ma na swoim koncie wiele bestsellerów. Autor pisze głównie powieści o charakterze kryminalnym wplatając w to czasem wątki science-fiction i kryminalne. Często porusza kwestie, które są tematem tabu w polskim społeczeństwie jak przemoc domowa. Pisarz najbardziej znany jest z serii o Joannie Chyłce, która składa się już z kilkunastu części. Do innych jego książek należą: siedmiotomowy cykl z komisarzem Wiktorem Forstem jako głównym bohaterem, który ma siedem części. Remigiusz Mróz jest także autorem wielowątkowej sagi historycznej pt.: “Parabellum”, książek z wątkiem kryminalno-sensacyjnym o patomorfologu, wychowującym samotnie dwójkę dzieci Sewerynie Zaorskim, czy thrillera psychologicznego o Damianie Wernerze. Mróz tworzy także jako Ove Løgmansbø. Pod pseudonimem wydał książki pt.: “Prom”, “Enklawa” oraz “Połów”.

Na ekranie

Jak do tej pory z książek Remigiusza Mroza zekranizowano serię o prawniczce Joannie Chyłce, w której rolę w serialu wcieliła się znana polska aktorka Magdalena Cielecka.