Remigiusz Mróz jest znanym w całym kraju i nie tylko pisarzem, który opowiada historie tak, że wciągają czytelnika od pierwszej strony nie pozwalając się oderwać od książki dopóki nie pozna się jej zakończenia. I pomyśleć, że ten utalentowany artysta mógł poświęcić się karierze prawniczej, bo właśnie prawnikiem Mróz jest z zawodu.

Życie prywatne i wykształcenie

Remigiusz Mróz urodził się w Opolu dnia 15 stycznia 1987 roku. W tym mieście ukończył I Liceum Ogólnokształcące. Po szkole przeprowadził się do Warszawy. Studiował prawo w Akademii Leona Kuźmińskiego. Studia ukończył z wyróżnieniem i w 2015 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych po napisaniu pracy pt.: “Cyfryzacja sfery władztwa publicznego”, której tematem była problematyka prawnoustrojowa w kontekście rozwoju internetu. Wziął też udział w konkursie “Polska Cyfrowa 2020+” zorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą zostając jego laureatem. Prawnicze wykształcenie nie było jednak tym, czego chciał Remigiusz Mróz mimo, że jego rodzice nie byli zadowoleni, że nie chce robić kariery w zawodzie.

Pisarska pasja

Remigiusz Mróz postanowił zostać pisarzem. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już kilkadziesiąt tytułów wydanych nie tylko w Polsce. Tworzy książki w różnych gatunkach literackich. Od powieści grozy, przez science-fiction, historyczne, thrillery psychologiczne, thrillery prawnicze po kryminały. W swoich książkach często zdarza mu się poruszać trudne kwestie jak sprawa przemocy domowej. Jedną z jego najbardziej znanych książek jest seria o prawniczce Joannie Chyłce, która podejmuje się wielu spraw, często trudnych do rozwiązania. Prawnicze wykształcenie Mroza na pewno było pomocne w tworzeniu serii. Poza tym ma na swoim koncie serię książek z komisarzem Wiktorem Forstem, cykl o Damianie Wernerze, trylogię “Parabellum” i wiele innych,

 

Ove Løgmansbø

W 2016 roku Remigiusz mróz (sprawdź cenę i zamów!) zrobił eksperyment i wydał trzy książki pod pseudonimem Ove Løgmansbø jako autor z Wysp Owczych. Ich tytuły to: “Prom”, “Enklawa” oraz “Połów”. Książki zyskały dużą popularność wśród czytelników.