Remigiusz Mróz to jeden z poczytniejszych polskich autorów, jeśli chodzi o literaturę kryminalną. Na podstawie niektórych jego powieści powstały seriale oraz filmy, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu jego twórczością. Autor rzadko kiedy pisze pojedyncze książki, stawia bardziej na całe serie. Szczególnie do gustu przypadły mi trzy takie cykle. Pierwszym z nich jest seria o Joannie Chyłce, kolejnym cykl przygód komisarza Forsta oraz trylogia o Gerardzie Edlingu. 

Jaki powinien być kryminał? 

Jestem wielką fanką twórczości tego autora i zawsze chętnie sięgam po jego książki. Najchętniej czytało mi się cykl, w którym głównym bohaterem był komisarz Forst. Cała seria miała siedem tomów, których akcja toczyła się głównie w polskich górach. Uwielbiam góry, dlatego tak dobrze czytało mi się o historiach, które się właśnie tam wydarzyły. W każdej z części nasz bohater miał za zadanie rozwikłanie jednej z bardzo skomplikowanych zbrodni. Sam komisarz nie cieszy się zbyt dobrą opinią, ale ma w sobie jakiś taki dar, który sprawia, że jest w stanie dojść do rozwiązania każdej zagadki kryminalnej. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po każdą z tych powieści, aby wyrobić sobie opinię na jej temat. 

Czy warto czytać bestsellery? 

Remigiusz mróz (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment) jest autorem, który potrafi w świetnym stylu budować napięcie w swoich powieściach. Tak naprawdę czytelnik przez dłuższy czas nie jest w stanie samemu dojść do rozwiązania każdej z zagadek kryminalnych. Autor szczególną uwagę poświęca kreacji bohaterów, którzy są zawsze wymyśleni bardzo dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Fabuła jest spójna, logiczna, ale pełno jest w niej niespodziewanych zwrotów akcji, które nadają całości odpowiedniego tempa. Jeśli szukacie autora, który zapewni Wam nie tylko świetną ucztę literacką, ale sprawi także, że odetniecie się trochę od codzienności, zrelaksujecie, to koniecznie musicie dać szansę Mrozowi. Po jego książki zawsze warto sięgać w ciemno. Ten autor trzyma poziom. 

https://www.youtube.com/watch?v=5HQuHrQe6VI